FAQ

Telefon całodobowy - 24/7

Czy SEO CANblu dobrze chroni mój samochód?

Zdecydowanie tak! Urządzenie jest w pełni chroni Twój samochód przed kradzieżą na walizkę. Nawet jeżeli złodziej zdoła się włamać do samochodu, to nie uda mu się nim odjechać.

Tak, SEO CANblu chroni Twój samochód przed kradzieżą metodą na walizkę. Nawet jeżeli złodziej skopiuje Twój oryginalny pilot/kluczyk do samochodu, to SEO CANblu skutecznie uniemożliwi odjazd. 

Immobilizer SEO CANblu został wymyślony, opracowany i stworzony w Polsce i jest w pełni produkowany w naszym kraju, w samym sercu Podlasia. 

Immobilizer SEO CANblu posiada wszystkie odpowiednie homologacje dopuszczające go do sprzedaży i montażu w pojazdach kategorii M1 i N1. 

Jeżeli immobilizer nie został rozbrojony, to w zależności od modelu auta, rodzaju silnika (diesel, benzyna, hybryda lub elektryczny) i wyposażenia pojazdu rozróżniamy kilka możliwości działania immobilizera, determinowane elektroniką auta:

  • Blokowanie rozruchu – immobilizer SEO CANblu uniemożliwi uruchomienie silnika,
  • Gaszenie silnika – możliwe jest uruchomienie silnika, ale jest on wyłączany w momencie próby odjazdu:
    • W przypadku automatycznej skrzyni biegów, silnik zostanie zgaszony w momencie zmiany pozycji drążka zmiany biegów z pozycji P,
    • W przypadku manualnej skrzyni biegów, silnik zostanie wyłączony w momencie wciśnięcia pedału sprzęgła.
  • Blokada odjazdu – immobilizer SEO CANblu umożliwi włączenie silnika, ale odjazd nie będzie możliwy. Silnik nie zostanie zgaszony,
  • Blokada włączenia zapłonu – immobilizer SEO CANblu uniemożliwi włączenie zapłonu.

Immobilizer SEO CANblu możesz odblokować:

  • kodem PIN (kod PIN to dowolna kombinacja obsługiwanych przycisków w samochodzie, np. gaz, hamulec, przyciski na kierownicy, przyciski klimatyzacji, przyciski radia, przyciski lusterek i szyb),
  • bezobsługowym brelokiem (automatycznie, gdy brelok znajdzie się w zasięgu centrali),
  • smartfonem z systemem iOS lub Android z zainstalowaną aplikacją SEO CANblu. 

SEO CANblu obsługuje ponad 700 pojazdów, a nasza baza danych jest wciąż powiększana. Sprawdź tutaj, czy obsługujemy Twój samochód. 

Jeżeli nie znajdziesz swojego samochodu, możesz się z nami skontaktować, a my postaramy się dodać go do bazy obsługiwanych pojazdów.

Immobilizer SEO CANblu możesz kupić i zamontować u Nas. 

Ze względu na obowiązujące przepisy, montaż urządzenia musi wykonać wykwalifikowany instalator samochodowy, dlatego nie ma możliwości zakupu urządzenia bez usługi montażu. 

W zależności od stopnia skomplikowania instalacji w danym samochodzie, montaż może zająć nawet cały dzień, aczkolwiek dokładny czas wykonania usługi powinien zostać uzgodniony z wybranym instalatorem. 

Warto zarezerwować odrobinę więcej czasu, aby instalator wytłumaczył jak działa SEO CANblu w Twoim samochodzie, pomógł ustawić kod PIN i odpowiedział na Twoje pytania. 

Z immobilizerem SEO CANblu możesz sparować maksymalnie 8 breloków i/lub smartfonów z zainstalowaną aplikacją. W dowolnym momencie możesz usunąć lub sparować wybrany brelok lub telefon. 

Jeden brelok lub telefon może być sparowany tylko z jednym immobilizerem. 

Nie! Pamiętaj, aby nigdy nie podawać kodu PIN innym osobom. Oddając samochód do warsztatu przełącz urządzenie w tryb serwisowy (immobilizer zostaje dezaktywowany i nie będzie blokował pojazdu). 

Gdy zgubisz brelok, możesz usunąć wszystkie breloki, które nie znajdują się w zasięgu centrali w momencie kasowania. Możesz to zrobić również z poziomu aplikacji mobilnej. 

Wszystkie breloki, które posiadasz, muszą być włączone oraz w zasięgu centralki podczas procesu kasowania.

Aby z poziomu breloka wykasować wszystkie breloki, które w momencie usuwania nie są w zasięgu centralki, należy 9-krotnie nacisnąć przycisk breloka. Dioda LED zaświeci się i w czasie jej świecenia należy wprowadzić kod dodatkowy 1239. Odbywa się to poprzez szybkie naciśnięcie przycisku odpowiednią liczbę razy dla każdej z cyfr. Przyjęcie każdej z cyfr potwierdzane jest przez chwilowe przygaśnięcie diody LED. Po wprowadzeniu czterech cyfr kodu, należy nacisnąć przycisk i przytrzymać do momentu aż dioda LED zgaśnie. Jeżeli, po odpuszczeniu przycisku, dioda LED przez chwilę będzie szybko migotała, oznacza to poprawne przyjęcie kodu i usunięcie z pamięci centralki wszystkich breloków ID oraz smartfonów, które nie były w zasięgu centralki w momencie realizowania funkcji. Po przeprowadzeniu tej procedury, należy sprawdzić, czy przebiegła ona prawidłowo (sprawdź punkt 5x). Istnieje również możliwość wykasowania konkretnego breloka ID za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Podczas parowania smartfona, nie trzymaj go zbyt blisko centrali immobilizera. Smartfon powinien być w miejscu, w którym najczęściej będziesz go trzymać wchodząc do samochodu, np. przyłożony do nogi lub w ręce.

Jeżeli immobilizer rozbraja się zbyt późno, możesz usunąć sparowanie i sparować go jeszcze raz, np. trzymając telefon za oknem. Pamiętaj, aby usunąć sparowanie z immobilizera oraz z aplikacji, w tym z ustawień Bluetooth telefonu.

Cały proces musisz przeprowadzić w ciągu 30 sekund od włączenia zapłonu (ale na wyłączonym silniku). 

  1. Upewnij się, że telefon jest w zasięgu SEO CANblu,
  2. Włącz zapłon w samochodzie (tak, aby działało podświetlenie zegarów, ale silnik był wyłączony),
  3. Rozbrój immobilizer za pomocą kodu PIN, innego breloka lub smartfona (wystarczy, że włączony i połączony brelok lub telefon będzie w zasięgu),
  4. Uruchom parowanie w aplikacji (na telefonie, który chcesz sparować),
    • w przypadku breloka – włącz brelok i 1-krotnie wciśnij przycisk na breloku (pamiętaj, że brelok nie może być sparowany z innym immobilizerem),
  5. 10-krotnie wciśnij do końca pedał gazu (lub uruchom tryb parowania za pomocą innego telefonu – możesz to zrobić po wejściu w ustawienia w aplikacji),
  6. Wejście w tryb parowania zostanie potwierdzone 2-krotnym mignięciem kontrolki na zegarach,
  7. Udane sparowanie nowego urządzenia zostanie potwierdzone 1-krotnym mignięciem kontrolki na zegarach. 

Podczas parowania smartfona, nie trzymaj go zbyt blisko centrali immobilizera. Smartfon powinien być w miejscu, w którym najczęściej będziesz go trzymać wchodząc do samochodu, np. przyłożony do nogi lub w ręce.

Jeżeli immobilizer rozbraja się zbyt późno, możesz usunąć sparowanie i sparować go jeszcze raz, np. trzymając telefon za oknem. Pamiętaj, aby usunąć sparowanie z immobilizera oraz z aplikacji, w tym z ustawień Bluetooth telefonu.

Brelok może mieć inny zasięg w zależności od samochodu, miejsca montażu urządzenia w samochodzie i otoczenia, w którym się aktualnie znajdujesz. 

Po 8-krotnym wciśnięciu przycisku breloka ID, dioda LED pokaże aktualną moc pracy ustawioną w breloku. Liczba mignięć LED sygnalizuje ustawiony jeden z dziewięciu stopni mocy nadajnika:

  • jedno mignięcie – moc -40 dBm (0,0001 mW)
  • dwa mignięcia – moc -20 dBm (0,01 mW)
  • trzy mignięcia – moc -16 dBm (0,025 mW) → moc ustawiona fabrycznie
  • cztery mignięcia – moc -12 dBm (0,063 mW)
  • pięć mignięć – moc -8 dBm (0,158 mW)
  • sześć mignięć – moc -4 dBm (0,398 mW)
  • siedem mignięć – moc 0 dBm (1 mW)
  • osiem mignięć – moc +3 dBm (1,995 mW)
  • dziewięć mignięć – moc +4 dBm (2,512 mW)

 

Aby wprowadzić brelok w tryb ustawień, należy 9-krotnie nacisnąć przycisk breloka. Dioda LED zaświeci się i w czasie jej świecenia należy wprowadzić kod dodatkowy. Odbywa się to poprzez szybkie naciśnięcie przycisku odpowiednią ilość razy dla każdej z cyfr. Przyjęcie każdej z cyfr potwierdzane jest poprzez chwilowe przygaśnięcie diody. Po wprowadzeniu czterech cyfr kodu, należy nacisnąć przycisk i przytrzymać do momentu aż dioda LED zgaśnie. Jeżeli, po odpuszczeniu przycisku, dioda przez chwilę będzie szybko migotała, oznacza to poprawne przyjęcie kodu.

  • 1-1-1-1 – ustawienie mocy nadajnika -40 dBm (0,0001 mW)
  • 1-1-1-2 – ustawienie mocy nadajnika -20 dBm (0,01 mW)
  • 1-1-1-3 – ustawienie mocy nadajnika -16 dBm (0,025 mW) → moc ustawiona fabrycznie
  • 1-1-1-4 – ustawienie mocy nadajnika -12 dBm (0,063 mW)
  • 1-1-1-5 – ustawienie mocy nadajnika -8 dBm (0,158 mW)
  • 1-1-1-6 – ustawienie mocy nadajnika -4 dBm (0,398 mW)
  • 1-1-1-7 – ustawienie mocy nadajnika 0 dBm (1 mW)
  • 1-1-1-8 – ustawienie mocy nadajnika +3 dBm (1,995 mW)
  • 1-1-1-9 – ustawienie mocy nadajnika +4 dBm (2,512 mW)

 

Przykład: chcąc wprowadzić kod dodatkowy 1-1-1-2 należy wykonać następującą sekwencję przyciśnięć:

  • 1 – jedno przyciśnięcie → dioda LED przygaśnie,
  • 1 – jedno przyciśnięcie → dioda LED przygaśnie,
  • 1 – jedno przyciśnięcie → dioda LED przygaśnie,
  • 2 – dwa przyciśnięcia → dioda LED przygaśnie,
  • długie wciśnięcie przycisku (do czasu, aż dioda LED zgaśnie) → po odpuszczeniu przycisku, LED szybko zamiga, potwierdzając zapisanie ustawień.

W większości samochodów należy przekręcić kluczyk na pozycję ON lub dwukrotnie wcisnąć przycisk engine START/STOP bez wciśniętego hamulca.

W samochodach marki BMW należy w ciągu 2 sekund 3-krotnie wcisnąć przycisk engine START/STOP bez wciśniętego hamulca.

W niektórych samochodach może być konieczne dłuższe przytrzymanie przycisku engine START/STOP bez wciśniętego hamulca.

Start-stop jest systemem automatycznie wyłączającym silnik np. podczas postoju na światłach i włączającym go np. przy wciśnięciu sprzęgła.

Aby wyłączyć system start-stop, należy włączyć zapłon, a następnie wcisnąć i przytrzymać przez 10 sekund przycisk start-stop w samochodzie. Kontrolka na zegarach jednym mignięciem zasygnalizuje wyłączenie systemu start-stop, zaś dwukrotnym mignięciem jego włączenie. System pozostanie wyłączony, aż do zmiany tego przez użytkownika.

Urządzenie nie emituje fal elektromagnetycznych, gdy nie jest połączone z telefonem lub bezprzewodowym brelokiem, dzięki czemu nie da się go odnaleźć przy wykorzystaniu skanera fal elektromagnetycznych. Urządzenie wysyła jakiekolwiek dane dopiero, gdy w pobliżu pojawi się wcześniej sparowany telefon lub bezprzewodowy brelok. 

Skontaktuj się z nami - 24/7

Szczegółowe informacje uzyskać można pod całodobowym numerem telefonu: