Cyfrowy Immobilizer

Telefon całodobowy - 24/7

Urządzenie SEO CANblu

seo canbluUrządzenie SEO CANblu jest cyfrowym immobilizerem działającym w oparciu o magistralę CAN i występujące na niej informacje. Immobilizer ten został wzbogacony o tor nadawczo-odbiorczy (zbliżony do transmisji Bluetooth), w stosunku do wersji podstawowej, tzn. SEO CANi. Immobilizer zabezpiecza pojazd, cyfrowo blokując odjazd poprzez przesłanie odpowiednich komend do sterowników ECU i/lub BCM auta. Blokowanie kodowe może być dokonane poprzez obie magistrale CAN BUS (zgodnie z dedykowanymi schematami instalacyjnymi). Możliwe jest też analogowe rozcięcie obwodu elektrycznego z wykorzystaniem istniejącego sterowania elektronicznego o obciążalności 1A. Autoryzacja immobilizera jest realizowana automatycznie, gdy brelok ID znajdzie się w zasięgu centrali immobilizera. Można również rozbroić immobilizer wprowadzając wcześniej zaprogramowaną kombinację fabrycznych przycisków auta (kod PIN). W SEO CANblu kod PIN (jeżeli został ustawiony) może zostać wyzerowany poprzez powtórne ustawienie 5-cyfrowego numeru Programu dedykowanego dla danego auta. Funkcję breloka ID może spełniać smartfon. Podłączenie urządzenia do zewnętrznego systemu np. lokalizatora GPS/GSM umożliwia priorytetową, zdalną blokadę odjazdu. Immobilizer może być również wykorzystany w car-sharingu lub podłączony do autoalarmu jako dodatkowa blokada. SEO CAN może być również dodatkowym zabezpieczeniem w stosunku do fabrycznego systemu „keyless”. Urządzenie, w przeciwieństwie do innych autozabezpieczeń, bardzo dobrze chroni auta elektryczne.

          Kod PIN jest kombinacją wcześniej zaprogramowanych fabrycznych przycisków, gdzie zastosowano k ≤ 15 wyrazową wariację z powtórzeniami z n ≤ 30 elementowego zbioru łączników/przycisków obsługiwanych przez CAN BUS pojazdu. Jeśli liczba obsługiwanych przycisków deklarowana na konkretnym schemacie przyłączeniowym nie pozwala na uzyskanie minimum 10.000 kombinacji, przy zachowaniu wygody klienta, należy zastosować SEO CANblu jako zabezpieczenie auta, zamiast SEO CANi (dotyczy to np. samochodów marki Renault).

Autoryzacja może nastąpić przy użyciu breloka ID, kodu PIN lub smartfona. Jeżeli immobilizer nie został rozbrojony, to w zależności od modelu auta, rodzaju silnika (diesel, benzyna lub hybryda) i wyposażenia pojazdu rozróżniamy kilka możliwości działania immobilizera, determinowane elektroniką auta:

 1. Blokowanie rozruchu – immobilizer SEO CANblu uniemożliwi uruchomienie silnika,
 2. Gaszenie silnika – możliwe jest uruchomienie silnika, ale jest on wyłączany w momencie próby odjazdu
  • W przypadku automatycznej skrzyni biegów, silnik zostanie zgaszony w momencie zmiany pozycji drążka zmiany biegów z pozycji P,
  • W przypadku manualnej skrzyni biegów, silnik zostanie wyłączony w momencie wciśnięcia pedału sprzęgła,
 3. Blokada odjazdu – immobilizer SEO CANblu umożliwi włączenie silnika, ale odjazd nie będzie możliwy. Silnik nie zostanie zgaszony,
 4. Blokada włączenia zapłonu – immobilizer SEO CANblu uniemożliwi włączenie zapłonu.

Odblokuj brelokiem lub telefonem

01.

Autoryzacja SEO CANblu jest realizowana automatycznie, gdy brelok lub telefon znajdzie się w zasięgu centrali immobilizera. Jak zapomnisz breloka, możesz odblokować immobilizer kodem PIN

Odblokuj brelokiem lub telefonem

Współpraca z GPS/GSM

02.

Podłączenie urządzenia do zewnętrznego systemu np. lokalizatora GPS/GSM umożliwia priorytetową, zdalną blokadę samochodu.

Dodatkowe zabezpieczenie

03.

Możesz dodatkowo analogowo rozciąć wybrany obwód  (np. rozrusznik)  z wykorzystaniem istniejącego wyjścia o obciążalności 1A

Bardzo małe wymiary

04.

Dzięki niewielkim wymiarom, SEO CANblu jest łatwe do schowania w samochodzie.

Tryb serwisowy

05.

Oddajesz samochód do serwisu? Włącz tryb serwisowy, aby nie podawać kodu PIN dla mechanika

Kompatybilność

06.

Immobilizer SEO CANblu obsługuje ponad 700 pojazdów, w tym samochody osobowe, busy dostawcze, samochody elektryczne i motocykle

Aplikacja SEO CANblu

Immobilizer SEO CANblu możesz odblokować nie tylko kodem PIN i brelokiem, ale również swoim telefonem – wystarczy, że będzie w Twojej w kieszeni!

Aplikacja SEO CANblu działa w tle, dopóki jej nie zamkniesz lub nie wyłączysz funkcjonalności aplikacji. Nie musisz nawet wyjmować telefonu z kieszeni, wystarczy, że zbliżysz się do swojego samochodu, a immobilizer automatycznie połączy się z Twoim telefonem i odblokuje samochód.

immobilizer can

Dane techniczne

Urządzenie SEO CANblu

 • zasilanie 9-16V
 • pobór prądu w stanie pracy dla 12V: 36,5 mA
 • pobór prądu w stanie uśpienia dla 12V: 10 mA
 • obsługiwane prędkości magistral CAN BUS/UART 1,2 – 1000 kbit/s
 • liczba zapamiętywanych ID tagów lub/i smartfonów: od 0 do 8
 • zakres temperatur pracy -40 do 85 stopni Celsjusza
 • wymiary: 52 x 21 x 7 mm

Brelok ID

 • zasilanie 3V (bateria CR2032)
 • częstotliwość komunikacji bezprzewodowej 2,36 – 2,5 GHz
 • zasięg komunikacji bezprzewodowej 2 – 10 m
 • średni pobór prądu w trybie „włączony” – maksymalnie 17,1 µA
 • średni pobór prądu w trybie „wyłączony” – maksymalnie 4,6 µA
 • estymowany czas pracy w trybie „włączony” – 12 do 18 miesięcy
 • estymowany czas pracy w trybie „wyłączony” – 36 do 72 miesięcy
 • wymiary breloka 60 x 30 x 6 mm

Immobilizery do samochodu to zaawansowane urządzenia zabezpieczające, które skutecznie chronią pojazd przed kradzieżą. Spełniają one swoją funkcję dzięki zasadzie blokowania układu zapłonowego, co uniemożliwia uruchomienie silnika bez autoryzowanego klucza lub kodu. Sprawdź, jak działają te urządzenia, jak je wybrać oraz dlaczego warto skorzystać z naszej oferty. 

Co to są immobilizery do samochodu?

Immobilizery to elektroniczne urządzenia zabezpieczające montowane w samochodach w celu zapobiegania kradzieży. Ich podstawową funkcją jest uniemożliwienie uruchomienia silnika bez użycia odpowiedniego klucza lub innego autoryzowanego urządzenia. Immobilizer odcina dopływ paliwa, prąd do zapłonu lub sygnał do komputera pokładowego, co sprawia, że uruchomienie pojazdu jest praktycznie niemożliwe. Inny wariant działania immobilizera CAN to dopuszczenie do rozruchu silnika, ale uniemożliwienie odjazdu. 

Jak wybrać immobilizery do samochodu?

Wybór odpowiedniego immobilizera do samochodu jest kluczowy dla zapewnienia maksymalnej ochrony. Decydując się na immobilizer CAN, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na:

 • kompatybilność z pojazdem: upewnij się, że wybrany model jest kompatybilny z marką i modelem Twojego samochodu,

 • zaawansowane funkcje: dodatkowe funkcje, takie jak zdalne sterowanie, alarmy, powiadomienia w telefonie,

 • certyfikaty i homologacje: wybieraj produkty z certyfikatami potwierdzającymi ich skuteczność i zgodność z normami bezpieczeństwa,

 • łatwość instalacji i obsługi: upewnij się, że immobilizer jest łatwy w montażu i obsłudze. W przypadku naszej oferty masz tego gwarancję.

Pamiętaj o tym, że gwarantujemy Ci fachowe doradztwo w trakcie zakupu immobilizera do samochodu. Dzięki temu na pewno zakupisz urządzenie dostosowane do Twoich potrzeb. 

Immobilizery do samochodu — dlaczego nasza oferta?

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać najlepszy immobilizer, dostosowany do Twojego pojazdu i wymagań. Zapewniamy także wsparcie techniczne na każdym etapie – od wyboru produktu po jego instalację i codzienną eksploatację. Nasze centrum pomocy telefonicznej dostępne jest 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. Atrakcyjne ceny immobilizerów do samochodów także sprawiają, że warto nas wybrać. Serdecznie zapraszamy więc do kontaktu z nami oraz do korzystania z naszej oferty.

Dokumentacja techniczna Instrukcje obsługi, schematy, dane techniczne

Poniżej znajdują się  instrukcje dotyczące urządzenia oraz aplikacji na telefon. W udostępnionych plikach znajdą się także homologacje. Wszystkie pliki są dostarczane przez producenta SEO Canblu. W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia strony producenta, gdzie dostępne są dodatkowe informacje. 

Instrukcja użytkownika

Lista obsługiwanych pojazdów

Homologacja E20 R116.00

Homologacja E20 R10.06

Skontaktuj się z nami - 24/7

Szczegółowe informacje uzyskać można pod całodobowym numerem telefonu: